Jaunumi kontaktlēcu korekcijas jomā

kontaktlēcasRets Skrickis, augusts 30, 2010 15:16 | 825 skatījumi | Drukāt rakstu

Pēdējos gados Latvijā parādās aizvien vairāk jaunas izmeklēšanas un korekcijas iespējas kontaktlēcu valkātājiem. Līdz ar jaunajām izmeklēšanas metodēm kā datorizētās radzenes topogrāfijas pielietošana ir iespējami arī jauni, alternatīvi redzes korekcijas veidi – ortokeratoloģija.

Ortokeratoloģija jeb radzenes refraktīvā terapija ir metode, kad paciets pa nakti guļ ar speciālām kontaktlēcām, kas izmaina acs optisko stiprumu, tādējādi iegūstot iespēju skaidri redzēt bez lēcām vai brillēm. Efekts pēc vienas nakts kontaktlēcu valkāšanas saglabājas vienu līdz pat sešām dienām. Galvenā metodes atšķirība no refraktīvās ķirurģijas ir tā, ka process ir atgriezenisks. Tāpēc pacients jebkurā brīdī var pārtraukt šo korekcijas metodi un izvēlēties citu (brilles vai kontaktlēcas). Tādēļ arī nosaukums – refraktīvā terapija. Šo metodi var pielietot arī gados jaunākiem pacientiem, kuriem vēl nevar veikt refraktīvo ķirurģiju. Vienīgais šīs metodes trūkums ir tas, ka ar to var izlabot tikai salīdzinoši nelielu tuvredzību, līdz 3-4 dioptrijām.

Mūsu klīnikā ortokeratoloģijas, kā arī citu kontaktlēcu pacientu izmeklēšanā tiek pielietots TOMEY TMS 4 datortopogrāfs, kas dod iespēju pilnīgi precīzi izmeklēt pacienta acs priekšējo virsmu, un pēc speciālām programmām nosaka nepieciešamos kontaktlēcu parametrus. Mūsu klīnika ir viena no pirmajām Latvijā, kas jau vairākus gadus atpakaļ sāka pielietot šo metodi pacientu izmeklēšanā un kontaktlēcu modelēšanā. Pašas kontaktlēcas tiek izgatavotas Eiropā, tām ir EC un TUV sertifikāti, kā arī šīs lēcas ir reģistrētas Latvijā, kas nozīmē, ka tās atbilst augstākajiem kvalitātes standartiem un ir drošas pacientiem.

Tāpat jaunumi ir arī mīksto kontaktlēcu “frontē”, kur aizvien vairāk tiek  lietotas silikonhidrogēla kontaktlēcas, kuras atšķirībā no agrākos gados lietotajām hidrogēla lēcām, ir ar daudz augstāku gaisa caurlaidību. Tas nodrošina šīm lēcām ilgāku ikdienas valkāšanas laiku, mazāk komplikāciju, kā arī iespēju vajadzības gadījumos gulēt ar lēcām. Tagad silikonhidrogēla lēcas pieejamas arī pacientiem ar astigmatismu (toriskās kontaktlēcas) un vecuma tālredzību (multifokālās kontaktlēcas).

Mūsu klīnikas (Dr. Skricka kontaktlēcu prakse) speciālistu vairāk kā desmit gadu darba pieredze darbā ar dažādām kontaktlēcām un plašais kontaktlēcu piedāvājums var nodrošināt katram pacientam vispiemērotāko korekcijas veida un kontaktlēcu izvēli arī sarežģītos gadījumos.

Birkas: , , ,

  • Dalies Facebook