Katrām Oakley saulesbrillēm ir savs stāsts!

saulesbrillesEvija Barkāne, decembris 7, 2011 11:22 | 3,479 skatījumi | Drukāt rakstu

Oakley saulesbrilles pirmajā brīdi var likties agresīvas un spožas. Tomēr tā nav. No lietotājiem ir dzirdētas tikai pozitīvas atsauksmes. Pirmajā mirklī šķiet, ka šo briļļu iridium klājums liek redzēt pasauli sarkanu. Bet tas tā nav! Lietotājs pasauli redz klusu un mierīgu. Lēcai ir naturāls pelēks tonējums ar polarizāciju un iridium klājumu, kas ļauj krāsas redzēt dabiskas- tādas, kādas tās ir. Dominējošais tonis ir mierīgs, patīkams acīm. Tieši tādēļ sportisti izvēlās šīs brilles. Katrām Oakley saulesbrillēm ir savs stāsts, tieši tas padara tās interesantas un pieprasītas!

Oakley zīmols pēdējo gadu laikā ir izvirzījies līdera lomā. Kalnos arvien biežāk cilvēki lieto Oakley zīmola brilles.

Snowboarding goggles- maskas snovbordam

Pēdējo 30 gadu laikā Oakley ir kļuvis plaši pazīstams zīmols, ražojot vīriešu un sieviešu saulesbrilles, maskas (goggles), vīriešu un sieviešu apģērbu, aksesuārus, apavus un pat pulksteņus. Tādā veidā pārvēršot ikdienas preces mākslas darbos. Oakley laiž klajā produktus ar izstrādātu dizaina filozofiju, ko sauc par tēlniecības fiziku. To pat varētu saukt par mākslas saplūšanu ar zinātni un vienkāršāk varētu teikt, ka Oakley meklē problēmas, rada atrisinājumu un „ietin” šo atrisinājumus mākslā

Vēsture

Jim Jannard 1975. gadā pamanīja mazu kompāniju, kurai bija LIELAS idejas. Oakley pirmais izgudrojums bija leģendārie motokrosa rokturus, ar kuru sākās popularitāte.

1980. gadā Jannard uzsāka goggle biznesu, lai cilvēki spētu atpazīt Oakley logo un briļļu gumijām. MX O bija pirmās goggles, ko Oakley laida klajā. Tām bija vienlaidus lēcas vairogs ar mazām atverēm, lai izvairītos no aizsvīšanas.  O ietvars ir formēts tā, lai lēca piegulētu sejai, nodrošinātu labu perifēro redzi un aizsargātu acis.

Lēcu krāsas ir daudz un dažādas, piemērotas konkrētiem apstākļiem, kas veicina sekmīgu procesa gaitu. Lai arī kādam sporta veidam ir nepieciešamas maskas brilles (goggles)- sniegam, motokrosam, ūdens sportam- kvalitātei ir liela nozīme. Snovbordisti un slēpotāji izvēlas tādas brilles, kurām ir vairākas kvalitatīvas iezīmes. Pēc daudziem veiktajiem pētījumiem un izmeklējumiem visā pasaulē googles lietotāju vidū, Oakley atklāja, ka pastāv četras galvenās kvalitātes iezīmes, kurām būtu jābūt:

 • augstas kvalitātes optika ar UV aizsardzību un triecienizturību,
 • izturīgas pret aizsvīšanu (antifogging)
 • plašas zonas perifērā redze un skats uz leju;
 • komforts un atbilstība (ērtums).

Augstas kvalitātes optika

 • Hight Definition Optics (HDO®)- augstas kvalitātes optika nodrošina skaidrāku, asāku redzi bez kropļojumiem, kuri var radīt acu sāpes, diskomfortu un galvas sāpes.
 • Nesalīdzināma triecienizturība, kas rada drošības sajūtu atpūtas laikā, lai nav jāuztraucas par acu traumām.
 • 100% UV aizsardzība, kas pasargā no kataraktas, makulas deģenerācijas un acu vēža attīstības riska.

Saule atstarojas no virsmām un UV stari nonāk acīs, līdz ar to ir svarīgi aizsargāt acis, jo, piemēram, zeme un zāle atstaro 5%, smiltis- 17%, ūdens- 20%, sniegs- 85%

Plutonīts

Oakley izmanto plutonīta lēcas savās saulesbrillēs. Tās veidotas no nevainojamas optiskāskvalitātes polikarbonāta, kurš nesatur mikroskopiskus burbulīšus, melnos oglekļa traipus un iestarpinātus netīrumus, putekļus. Šāda veida polikarbonāts tiek ražots ekskluzīvi priekš Oakley, lai palielinātu virsmas izturību un samazinātu skrāpēšanos. Tā priekšrocības ir izturība, nesaplīst lauskās, viegls materiāls, kas nerada smaguma sajūtu uz deguna, ir komfortabls. Šis materiāls ir par 50% izturīgāks salīdzinājumā ar cita veida materiāliem, plānāks, kā arī neapšaubāmi aizsargā pret UV starojumu.

Lexan

Šis ir augstas kvalitātes polikarbonāts, kas ir izturīgs pret triecieniem. Tam ir 100% UV aizsardzība, kas iestrādāta šajā lēcu materiālā. Šo materiālu izmanto ārējai lēcai gan brillēm, gan maskām (goggles). Briļļu iekšējās lēcas izgatavošanai Oakley izmanto augstas izstrādes termoplastiku, acetātu. Acetāts ir viegls un apstrādāts ar antifog coating, lai samazinātu svīšanu.

Anti-fogging- pret aizsvīšanu

Oakley izmanto dažādas metodes, lai samazinātu lēcu aizsvīšanu, jo saprot, ka skaidra redze ir braucēja priekšrocība un komforts. Viens no aizsardzības veidiem pret aizsvīšanu ir tāds, kad tiek apstrādātas briļļu duālās sistēmas iekšējās lēcas.  Duālā sistēma šīm lēcām ir tāda, kā dubultā logu sistēma. Divas lēcas tiek sastiprinātas un cieši noslēgtas viena uz otras. Starptelpa, kas ir starp šīm lēcām, ļauj izvairīties no aukstā gaisa plūsmas, kas var radīt kondensāciju.

Vēdināšanās sistēma

Oakley goggles ir speciāli izveidotas ventilācijas spraugas uz lēcām. Šīs ventilācijas spraugas ļauj gaisam maksimāli cirkulēt, samazinot aizsvīšanu un apgādā acis ar svaigu gaisu. Ventilācijas spraugas ir dažāda lieluma, formas, kā arī, jo lielākas ir spraugas, jo labāka ventilācija.

Attēlā redzam (no kreisās puses)  Wisdom, Crowbar, O Frame, A Frame.

Plašas zonas perifērā redze un skats uz leju

Braucēji,amatieri un proifesionāļi piekritīs, ka slikta perifērā redze ir risks, ar kuru viņi negribētu samierināties. Drošība ir atrisinājums jebkurā ekstrēmā situācijā. Oakley priekšējā virsma to nodrošina.

Oakley goggles ir tā pati izliektā virsma, kas ir izliektām saulesbrillēm. Šī dizaina priekšrocības:

-        ērtāks skats uz leju;

-        palielināta perifērais redzes lauks (uz sāniem);

-        sejai atbilstošas formas kontūras, kas ir ērtas un ļauj justies komfortabli;

-        palielināta aizsardzība pret triecieniem.

Komforts un pielāgošana

Urethane- uretāns (karbonskābju esteris). Tā ir plastikāta forma, kas ir nesalaužama un spēj saglabāt savu formu un lokanību dažādos klimatos un laika apstākļos. Visas Oakley brilles tiek veidotas no šāda veida materiāla. Visām googles ir sablīvēta (tekstūrēta) iekšējā ietvara puse, tāpat kā apelsīna miza. Ja ietvars būtu nopulēts gluds, tad pircējs izjustu gaismas caurlaidību, kas radītu apžilbumu. Saules stari ietu caur plastikātu un atstarotos uz acs pusi. Tekstūra palīdz radīt gaismas dispersiju, atstaro gaismu prom no acs.

Lai cilvēks ērtāk justos brillēs, tiek iestrādātas putas, kas liktas vairākās kārtās, lai būtu kā eksta polsterējums, virs tām ir polārās vilnas slānis, kas ir mīksts un netraumē seju.

Brillēm ir koriģējama, pielāgojama siksna jeb gumija, kas palīdz piemērot brilles katram individuāli, neatkarīgi no galvas izmēriem, formas un dimensijas.

Lēcu funkcijas

Kad cilvēks atrodas kalnos, slīpumā, ir nepieciešamas lēcas, ka paaugstina uztveres spējas uz balta fona. Oakley piedāvā plaša sortimenta lēcas dažādās kontrasta krāsās.

-        Non- iridium. Lēcas bez spoguļpārklājuma ir ideālas vidēja un zemas gaismas intensitātes apstākļos.

-         Iidium pārklājums. Speciāli formēts lēcas klājums, kas ļauj harmonizēt specifiskās gaismas apstākļiem. Pārkarsēta metāla oksīdi tiek raidīti uz lēcu, sakausēti molekulārā līmenī, lai radītu šo unikālo klājumu. Pārklājums izskatās kā spogulis, atstaro gaismu un palielina kontrastu.

-        Polarizētas lēcas- visefektīvākais veids, kā mazināt atstaroto gaismu. Vienlaidus tonētas lēcas pasargā no spožuma, nenoņem atspīdumus, līdz ar to šīs lēcas pasargā acis no pastiprinātā spožuma, kas rodas saules gaismai atstarojoties no ūdens, sniega, spīdīgiem objektiem. Perfektas lēcas spilgtiem, augstas pakāpes spožuma apstākļiem.

-        Sniega briļļu (goggle) lēcas. Visbūtiskākā iezīme ir lielisks kontrasts, ērtas tādos apstākļos, kad apgaismojuma, spožuma apstākļi mainās, šķērsojot spilgtākas un ēnainākas zonas. Slēpotājiem, snovbordistiem kalnos laika apstākļi nemitīgi mainās.

Iespējamie tonējumi

 • Brūns tonējums- labākais kontrasts, skatoties uz baltu pamatu. Piemērots vidēji spožiem apstākļiem.
 • Rozā- augstākās kontrasta spējas, piemērots zema spožuma apstākļiem.
 • Tumši Iridium klājumi vairāk pazemina spožumu ļoti spožos laika apstākļos, atstato gaismu no acīm.
 • Amber un oranžs tonējums bloķē zilo gaismu, radot spožāku skatu mākoņainā, miglainā vai dūmakainā dienā.
 • Dzeltens palielina kontrastu un ir labākā aizsardzība blāvos laika apstākļos lēzenās vietās.

Visbiežāk izvēlās brilles ar tonējumu, kas ir komfortabls dažādos laika apstākļos, lai nav jāmaina brilles, jo, piemēram, tumšas lēcas var traucēt, vājināt komfortu un redzamību vietās, kur mainās spožuma intensitāte un ēnainās vidēs.

Jāatceras arī fakts, ka ir svarīga cilvēka personīgā gaismas uztvere un briļļu izvēle. Piemēram, VR28 un VR50 ir vienāds tonējums, bet atšķirīgs ir krāsas piesātinājums, blīvums.

Tumšākas brilles nenozīmē, ka tās ir labākas. Šādas lēcas bloķē vairāk gaismas, un ir nepieciešamas ļoti saulainos apgabalos, kur ir liela spožuma intensitāte.

Oakley brilles ir iespējams pasūtīt ar jums nepieciešamo redzes korekciju.

Briļļu saudzēšana ir būtiska!

 • Oakley iridium klājums ir izstrādāts, lai bloķētu spilgto gaismu un palielinātu kontrastu. Iridum klājumu nepieciešams tīrīt saudzīgi, lai to nesaskrāpētu. Šis klājums ir ļoti jutīgs. Tīrīšanai izmanto maigas ziepes un ūdeni, nedrīkst lietot tīrīšanas līdzekļus.
 • Visas goggle ir pārklātas ar speciāli formulētu F3 sērijas klājumu pret aizsvīšanu. Kad tiek tīrīta lēcas iekšpuse, jāuzmanās to nenoskrāpēt. Lēcas nosusina ar speciāla auduma salvetīti vai briļļu maisiņu, kas tiek ražoti no mikrošķiedras.
 • NEKAD neberzējiet lēcas iekšpusi, kad tā ir mitra!

Kā rīkoties, kad sniegs vai ūdens tiek starp lēcām- briļļu iekšpusē?

 1. Izkratīt sniegu no briļļu iekšpuses.
 2. Iztīrīt visas ventilācijas vietas un spraugas.
 3. Izmanto mikrošķiedras salvetīti, lai maigi nosusinātu mitrumu.
 4. Uzgaidiet kādu laiku, lai mitrums izžūst. Ja brilles tiek uzliktas uz sejas, tad ātrās kustības rezultātā ventilācijas palīdzēs brillēm izžūt!

Kam jāpievērš uzmanība, lai maksimizētu briļļu kalpošanas ilgumu?

 • Izvairieties no briļļu likšanas uz cepures vai pieres, savādāk ventilācijas lūkas zaudēs savu efektivitāti un lēcu iekšpuse tiks pakļauta mitrumam, ko radīs sniega pārslu kušana un svīšana.
 • Lai samazinātu lēcu aizsvīšanu, brilles jātur uz acīm nepārtraukti.

Briļļu piemērota tīrīšana un glabāšana:

 • Nelieto papīra produktus, cimdus vai citur abrazīvus materiālus, lai tīrītu brilles.
 • Ļaujiet brillēm nožūt, pirms tās noliekat līdz to lietošanas nākamai reizei.
 • Nelieciet brilles vietās, kur ir pastiprināts karstums un saulesgaisma, piemēram, uz mašīnas priekšējā paneļa vai uz spoguļa.
 • Sargā brilles un to lēcas, glabājot tās speciālā aizsargmaciņā vai kārbā.

antifogging)img class=”aligncenter size-full wp-image-4103″ title=”Yellow” src=”http://www.acim.lv/wp-content/uploads/2010/12/Yellow.jpg” alt=”" width=”55″ height=”63″ /

Birkas: ,

 • Dalies Facebook

9 Komentāri

 1. Paldies!nLabs raksts par Oakley brillu0113m…

 2. Xxx saka:

  Bu016btu ka nu vu0113l pierakstu012bjuu0161i, kur tu0101das var nopirkt.

 3. Irina Jagiloviu010da saka:

  Var paiteresu0113ties Optika Italiana veikalos ….

 4. Liva saka:

  Pludmales centrs Brazu012blija, Ju016brkalnes 100, Ru012bganAS Optika, Peldu iela 16, Liepu0101janOptika Italiana Spice, Lielirbes 29, Ru012bganOptika Italiana Galerija Centrs, Audu0113ju 16, Ru012bganOptiSports, Bru012bvu012bbas 155, Ru012bganSaules optika, Blaumau0146u 17, MadonanGrund-Opt, Cu0113su 2, ValmieranPasaules optika Galerija Centrs, Audu0113ju 16, Ru012bga

 5. Liva saka:

  u00a0Pludmales centrs Brazu012blija, Ju016brkalnes 100, Ru012bganAS Optika, Peldu iela 16, Liepu0101janOptika Italiana Spice, Lielirbes 29, Ru012bganOptika Italiana Galerija Centrs, Audu0113ju 16, Ru012bganOptiSports, Bru012bvu012bbas 155, Ru012bganSaules optika, Blaumau0146u 17, MadonanGrund-Opt, Cu0113su 2, ValmieranPasaules optika Galerija Centrs, Audu0113ju 16, Ru012bga

Tavs komentārs par rakstu