Glābsim Zani!

Vispārējā veselībaEvija Barkāne, janvāris 22, 2014 11:51 | 279 skatījumi | Drukāt rakstu

Zanei ir 32 gadi, viņa dzīvo Ērgļu pusē. Vēl tikai pirms 3 gadiem Zane dzīvoja aktīvu dzīvesveidu- aizrāvās ar fotografēšanu, rokdarbiem, ceļošanu, atpūtu pie dabas, grāmatu lasīšanu, ēst gatavošanu, kas bija gan viņas pamatprofesija, gan hobijs vienlaicīgi, varētu teikt, pat dzīvesveids. Zane strādāja viesnīcā par pavāru.

Pirms 3 gadiem Zanei atklāja retu slimību– pulmonālo arteriālo hipertensiju (PAH). Tas ir sindroms, ko raksturo asinsspiediena paaugstināšanās plaušu artērijās.  Jo augstāks spiediens ir artērijās, jo smagāk jāstrādā sirdij, lai piegādātu asinis ķermenim. Tiek būtiski traucēta organisma apgāde ar skābekli, kā rezultātā iestājas skābekļa bads.

Slimības dēļ jaunā sieviete zaudēja darba spējas un ir spiesta dienām ilgi palikt mājās, cīnoties par savu eksistenci un ar grūtībām spējot paveikt parastas ikdienišķas lietas– apģērbties, nomazgāties, pagatavot ēst. Visas šīs mums katram ierastās lietas, Zanes gadījumā pavada reiboņi un elpas trūkums, sirds darbība strauji paātrinās, rodas aizdusa, paliek grūti elpot, rodas sāpes un spiediena sajūta krūšu apvidū un visā ķermenī, paliek zilas lūpas, nereti Zane pat zaudē samaņu.  Zanes ikdiena ir atkarīga no mammas palīdzības, kura gan palīdz meitai, gan arī pati strādā, lai nopelnītu iztiku.  Progresējot slimībai, jau gadu Zane nespēj naktīs gulēt, tāpēc arī nakts stundās ir vajadzīga mammas palīdzība. Slimības saasinājuma rezultātā pēdējo pusgadu Zane diemžēl spēj pārvietoties tikai ratiņkrēslā.

Zane mums raksta: „Kas gan var būt skaistāks, par to, ka esi vesels un spējīgs pats izstaigāt šo dienu. Ja Tev ir veselība, Tev ir viss, Tu vari visu, nav ne kā tāda ko Tu nespētu. Varbūt reizēm vajag  iztēloties, kā būtu, ja atrastos šādās fiziskās sāpēs, kāds spēks būtu vajadzīgs, un kādai ticībai būtu jābūt, lai nepadotos, bet cīnītos….”

Latvijas mediķu konsīlijs ir lēmis, ka Zanei nepieciešama plaušu transplantācija. Tā kā plaušu transplantāciju Latvijā neveic, 2013.gada decembrī Zanei bija iespēja doties uz Vīnes transplantāciju klīniku uz papildus izmeklēšanu. Pēc pārbaužu rezultātiem ārsti apstiprināja, ka slimība strauji progresē un tuvākajos mēnešos nepieciešama plaušu transplantācija, lai glābtu Zanes dzīvību. Operācijas izmaksas ir 120 000 eiro.

Zane ir vērsusies ar iesniegumu Nacionālajā veselības dienestā, lai valsts rastu iespēju līdzfinansēt viņas dzīvībai svarīgo plaušu transplantāciju. Valsts atbalsta gadījumā, liela daļa summa jāsedz arī pašam smagi slimajam pacientam. Kamēr ierēdņi lemj, Zane lūdz mūs visus palīdzēt, lai viņai būtu iespēja dzīvot.

21. janvārī Zani sasniedza Nacionālā veselības dienesta vēstule ar atteikumu līdzfinansēt viņas plaušu transplantāciju, jo tas  ”nav no valsts budžeta apmaksājams veselības  aprūpes pakalpojums saskaņā ar Noteikumu Nr. 1529 11.18.apakšpunktu.” Likums nav Zanes pusē un praktiksi, ja Zanei šie līdzekļi nav,  ārstēšanās viņai nav iespējama.

Zane saka: „ Visi kopā, varam piepildīt manu sapni- būt tādai pašai, kā pārējie. Veselai, ar iespēju elpot un dzīvot.  Es no sirds ticu, ka kopā mēs varam šos milzīgos naudas līdzekļus savākt, lai es dzīvotu. Cik ātrā laikā Jūs spēsiet  mani atbalstīt, no tā atkarīga mana nākotne. Ne katram no mums būtu pa spēkam šāds pārbaudījums, es zinu, daudzi no mums jau būtu padevušies, bet es dzīvoju ticībā un cerībā par to, ka atkal spēšu darīt visas šīs skaistās un vienkāršās lietas pati. Ja mans lūgums, ir Jūs uzrunājis, cerot uz atbalstu un sapratni, jau iepriekš saku lielu pateicību!”.

Katram no mums ir kāds sapnis, ko vēlējāmies Jaunajā gadā.  Zanei lielākā Jaunā gada dāvana -  iespēja dzīvot.

Ziedot iespējams zvanot uz labdarības tālruni 9006 7009 (maksa par zvanu 1,42 eiro).

Projekts ievietots portālā 20.01.2014. papildināts 21.01.2014.

Līdz šim projektam “Glābsim Zani! ” saziedoti 268 eiro. Pēdējie ziedotāji, kuri ziedošanai izmantojuši internetbanku vai maksājumu karti, ir: Elana Novikova, Liene Blumere, Linda Kalnina, Gunita Krastiņa, Zane Miļūna, ilzz_, Laura Turlaja.

Vairāk info:

httpv://www.ziedot.lv/lv/project/1950


  • Dalies Facebook

Nav komentāru

Tavs komentārs par rakstu