Eksperti

Evija Barkāne

Evija Barkāne

Optometriste

Darba vieta: Fielmann optika

E-pasts: evija.barkane@gmail.com
Twitter: @evijabarkane
Raksti: www.acim.lv/author/evija-barkane

Projekta www.acim.lv autore un vadītāja.

Latvijas Optometristu un Optiķu Asociācijas biedrs. Papildina zināšanas asociācijas semināros. Piedalījusies B&L University veidotajos kontaktkorekcijas semināros, kvalifikācijas praksē acu slimību klīnikās. Specializējas kontaktlēcu un briļļu izrakstīšanā.

“Nekad nesāciet ar vārdu- man neizdosies, nesanāks! Izdosies- mums kopā izdosies!”

Irina Jagiloviča

Irina Kezika

Optometriste

Darba vieta: Fielmann optika

E-pasts: irina.kezika@gmail.com
Twitter: @irinakezika
Raksti: http://www.acim.lv/author/irina-jagilovica/

Projektu www.acim.lv un www.optometristiem.lv autore.

Optometriste, savas profesijas entuziaste. Latvijas Optometristu un Optiķu Asociācijas kvalifikācijas padomes biedrs. Specializējas redzes korekcijā ar kontaktlēcām, foriju (slēpta šķielēšana) un presbiopijas (vecuma tālredzība) aprūpē. Organizē lekcijas un seminārus optometristiem un optikas darbiniekiem. Papildināja savas zināšanas izglītības iestādēs Francijā, Vācijā un Polijā.

Tatjana Koļesņikova

Tatjana Koļesņikova

Optometriste

Darba vieta: Pasaules optika
Raksti: www.acim.lv/author/tatjana-kolesnikova

Par optometristi strādā kopš 2006. gada. Latvijas Optometristu un Optiķu asociācijas biedrs kopš 2007. gada. Ieguvusi bakalaura grādu optometrijā un augstāko profesionālo izglītību Latvijas universitātē, kvalifikācija -- optometriste. Izgājusi ESF fonda rīkoto kvalifikācijas praksi acu slīmību klinikās. Zinātniski praktisko semināru, konferenču un kongresu pastavīga dalībniece. Seko līdzi jaunākiem pasaules pētījumiem.

Specializējas visu veidu briļļu izrakstīšanā un redzes korekcijā ar mīkstām kontaktlēcām.
Konsultē par redzes vingrinājumiem un citām ar redzi saistītām problēmām.

Galina Kozlova

Galina Kozlova

Oftalmologs

Darba vieta: Fielmann optika, poliklīnika Via Una

Raksti: www.acim.lv/category/tas-ir-svarigi

Galina Kozlova absolvējusi Latvijas Medicīnas akadēmiju (tagad Rīgas Stradiņa universitāte). Latvijas acu ārstu asociācijas (LAĀA) biedre. Apmeklēja 3. Starptautisko oftalmologu kongresu Sankt-Peterburgā.

Savieno acu ārsta praksi gan medicīniskā iestādē poliklīnikā, gan optikas salonā.

Beāte Baranceva

Modes eksperts

Darba vieta: SIA “Luxobaltic”

Twitter: @Beatbe
Raksti: http://www.acim.lv/author/beate-baranceva/

Luxottica Group tirdzniecības mārketinga speciāliste Krievijā un Baltijas valstīs. Aktīvi interesējas par modes tendencēm, īpašu uzmanību pievēršot saulesbriļļu un briļļu ietvaru aktualitātēm.

“Saulesbrilles ir modes aksesuārs, kam, turklāt, ir svarīga loma acu aizsardzībai. Bieži tieši saulesbrilles kļūst par caurlaidi uz greznības pasauli. Kādam līdzekļi neļauj iegādāties dizaineru veidotas somiņas, rotaslietas vai tērpus, taču viņš var iegādāties tā paša dizainera izgatavotas brilles. Tāds greznības priekšmets ir pamanāms visiem un pieejams katram.”

Sanita Melngaile

Sanita Melngaile

Optometriste

Darba vieta: Dr. Lūkina acu klīnika

Raksti: http://www.acim.lv/author/sanita-melngaile/

Optometriste, Latvijas Optometristu un Optiķu Asociācijas biedrs. Specializējas redzes korekcijā ar kontaktlēcām un brillēm, īpaši vecuma tālredzības aprūpē.
Papildinājusi savas zināšanas Francijā un B&L University rīkotajos kontaktkorekcijas semināros.

“Pārliecība -- skaidrāka redze uzlabo dzīves kvalitāti!”

Lija Karlsone

Lija Karlsone

Oftalmologs

Darba vieta: Dr. Lūkina acu klīnika, Rīgas Austrumu slimnīca

Raksti: http://www.acim.lv/author/lija-karlsone/

Dr. Karlsone absolvējusi Latvijas Medicīnas akadēmiju, vēlāk saņēma maģistra grādu Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes optometrijas programmā, kā arī apguva Latvijas Universitātes Medicīniskās pēcdiploma izglītības institūta rezidentūras programmu oftalmoloģijā.

Dr. Karlsone piedalījās pieredzes apmaiņas programmā acu privātklīnikā ASV, apguva teorētisko un praktisko programmu refraktīvajā ķirurģijā Carl Zeiss Meditec centrā Vācijā, kā arī apmeklēja 12. Eiropas oftalmologu kongresu Zviedrijā.

Ņemot vērā īpašo interesi par redzes korekcijas iespējām, viņai dabisks solis šķitis turpināt iesākto darbu modernākā jomā -- redzes korekcijā ar ekscīmerlāzeru, kur varētu izmantot gan savas optometrijas zināšanas, gan acu ķirurga iemaņas.

Pašreiz Dr. Karlsone strādā – Dr.Lūkina acu klīnikā, veicot redzes pārbaudes, kā arī acu slimību diagnostiku un ārstēšanu, un Rīgas Austrumu slimnīcā par neirooftalmologu.

Agnese Jēce

Agnese Jēce

Optometriste

Darba vieta: Fielmann optika

Raksti: www.acim.lv/author/agnese-jece/

Optometriste, Latvijas Optometristu un Optiķu Asociācijas biedrs (LOOA). Ieguvusi dabaszinātņu maģistra grādu optometrijā (2005.-2007.). Turpina papildināt zināšanas par jaunākajām tendencēm redzes aprūpes jautājumos LOOA un Bausch & Lomb University rīkotajos semināros, kā arī seko līdz jaunākajiem pētījumiem pasaulē.

Valērija Novikova

Valērija Novikova

Optometriste

Darba vieta: Fielmann optika

E-pasts: kalerija.n@gmail.com

Raksti: http://www.acim.lv/author/valerija-novikova/

Ieguvusi Profesionālo maģistra grādu Klīniskajā optometrijā un optometrista kvalifikāciju Latvijas Universitātē.
Latvijas Optometristu un Optiķu Asociācijas biedrs kopš 2011.gada.
Regulāri apmeklē asociācijas rīkotos seminārus un papildina zināšanas, seko līdzi jaunumiem optometrijas un optikas pasaulē.
Specializējas redzes korekcijā ar brillēm un mīkstajām kontaktlēcām.

Marija Lazdiņa

Marija Lazdiņa

Optometriste

Darba vieta: Fielmann optika

E-pasts: marija.lazdina@gmail.com

Raksti: http://www.acim.lv/author/marija-lazdina/

Projektu www.acim.lv un www.optometristiem.lv galvenā redaktore.

Latvijas Optometristu un Optiķu Asociācijas biedrs. Ieguvusi dabaszinātņu bakalaura un maģistra grādu optometrijā.
Turpina papildināt zināšanas par jaunākām tendencēm optometrijā.
Specializējas redzes korekcijā ar mīkstām kontaktlēcām un dažāda veida briļļu izrakstīšanā.

“Lai ir ko darīt un ir kas to novērtē!”

Irina Graždane

Irina Graždane

Optometriste

Raksti: http://www.acim.lv/author/irina-grazdane/

Par optometristi strādā kopš 2006. gada. Studējusi Latvijas Universitātē (LU FMF). Ir ieguvusi dabas zinātņu bakalaura grādu optometrijā un otrā līmeņa augstāko profesionālo izglītību – optometrista kvalifikāciju.

Latvijas optometristu un optiķu asociācijas(LOOA) biedrs kopš 2007. gada. Regulāri piedalās visos LOOA rīkotājos semināros un konferencēs.

Studiju laikā un gadu pēc studiju beigšanas ir izgājusi ESF fonda rīkoto praktisko apmācību vairākas vietās -- lazerkorekcijas centrā, bērnu redzes centrā, kontaktkorekcijas centrā, kā arī vājredzīgo redzes aprūpes praksi.

Ir izgājusi apmācību Bausch&Lomb University -1. Un 2. Moduli („Jaunākās tendences redzes korekcijas jomā ar kontaktlēcām”, „Torisko kontaktlēcu pielaikošanas pamatprincipi”), kā arī regulāri piedalās visos Bausch&Lomb rīkotājos semināros.
Regulāri apmeklē konferences un seminārus par redzes problēmām, kontaktlēcu vadošo ražotājfirmu rīkotas apmācības. Ir pieredze redzes pārbaužu veikšanā priekš obligātam veselības pārbaudēm.

Specializējas redzes korekcijā ar mīkstajām kontaktlēcām un briļļu izrakstīšanā, veic redzes pārbaudes un konsultē ar redzi saistītajos jautājumos.

Rets Skrickis

Rets Skrickis

Oftalmologs

Darba vieta: Dr. Skricka kontaktlēcu centrs

Raksti: www.acim.lv/author/rets-skrickis

Rets Skrickis absolvējis Latvijas Medicīnas akadēmiju (tagad Rīgas Stradiņa universitāte), vēlāk saņēma maģistra grādu Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes optometrijas programmā.

Specializējas dažāda veida kontaktlēcu pielāgošanā, radzenes refraktīvajā terapijā jeb ortokeratoloģijā, keratokonusa korekcijā ar individuālām gāzes caurlaidīgām kontaktlēcām.

Strādājis par acu ārstu P. Stradiņa klīniskā universitātes slimnīcā kontaktkorekcijas laboratorijā.
No 2000. gadā sava prakse „Dr. Skricka kontaktlēcu centrs”.

No 2009.g. Latvijas pārstāvis ECLSO (European Contact Lens Society of Ophthalmologists).

Vineta Aizkalne

Vineta Aizkalne

Oftalmologs

Darba vieta: Dr. Lūkina acu klīnika

Raksti: www.acim.lv/author/vineta-aizkalne

Dr. Vineta Aizkalne savu darbu Dr. Lūkina acu klīnikā uzsāka 2008. gadā, strādājot tieši ar klīnikas „mazajiem” pacientiem.

Studējusi Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultātē, bet acu ārsta – oftalmologa grādu saņēma Latvijas Universitātē.

Dr. Aizkalne apmeklēja 17. Eiropas Oftalmologu Biedrības kongresu, piedalījās 3. Baltijas Vitreoretinālā konferencē, apmeklēja prof. D. Teilora Pediatru Oftalmoloģijas konferenci.

Dr. Aizkalne pieredzi, strādājot ar bērniem, guvusi Ādažu Acu ārstu privātpraksē, Bērnu Klīniskās Universitātes slimnīcā un Dr. Lūkina acu klīnikā, ne vien rūpīgi izmeklējot bērnu acis, bet arī nodrošinot mazulim interesantu laika pavadīšanu pārbaudes laikā.

Dace Vaganova

Dace Vaganova

Oftalmologs

Darba vieta: Dr. Lūkina acu klīnika, Rīgas Dzemdību nams, Rīgas Austrumu slimnīca

Raksti: http://www.acim.lv/author/dace-vaganova/

Studējusi Rīgas Stradiņa Universitātes Medicīnas fakultātē, apguvusi pēcdiploma izglītības programmu oftalmoloģijā, vēlāk saņēma Latvijas Universitātes otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību optometrijā.

Dr. Vaganova savas zināšanas papildinājusi Lions Oftalmoloģijas izglītības centrā Prāgā, stažējusies Bernes Universitātes Acu klīnikā un lāzeroftalmoloģijas klīnikā Tallinā.

2008. gadā apguvusi Kataraktas ķirurģijas praktiskos kursus Mahatme Eye Bank and Eye Hospital Indijā.

Dr. Vaganova par oftalmologu ir strādājusi poliklīnikā „Možums-1”, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā, bet šobrīd strādā Rīgas Dzemdību namā, Rīgas Austrumu slimnīcā (acu traumpunktā un mikrooftalmoloģijas nodaļā) un Dr. Lūkina acu klīnikā, specializējoties acu slimību diagnostikā un ārstēšanā.

Žanna Artiņa

Žanna Artiņa

Oftalmologs

Darba vieta: Dr. Lūkina acu klīnika, Paula Stradiņa Klīniskā univeristātes slimnīca

Raksti : http://www.acim.lv/author/zanna-artina/

Žanna Artiņa ir ārstu dinastijas turpinātāja ar ilgstošu pieredzi lāzeroftalmoloģijā.

Medicīnu studējusi Rīgas Medicīnas institūtā (Latvijas Medicīnas akadēmija), savukārt acu ārsta specializāciju apguvusi Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Acu nodaļā.

Lai uzsāktu darbu Latvijas pirmajā Lāzeroftalmoloģijas centrā, 1984. gadā stažējusies Maskavā profesora Krasnova institūtā. Izglītību papildinājusi un praktizējusies Dānijas Valsts Universitātes klīnikas Acu nodaļā.

Daudzu zinātnisko publikāciju un lekciju autore par lāzerterapijas pielietošanu acu slimībās, to skaitā arī pētījumi par cukura diabēta izraisītajām izmaiņām tīklenē.

Pašreiz Dr. Artiņa strādā Paula Stradiņa Klīniskās univeristātes slimnīcas Oftalmoloģijas klīnikā un Dr. Lūkina acu klīnikā.

Specializējas dažādu tīklenes saslimšanu lāzerķirurģiskā ārstēšanā, kā arī tīklenes komplikāciju novēršanā un profilaksē.

Anna Devaļdena

Optometriste

Raksti: http://www.acim.lv/author/anna-devaldena/

2009.gadā ieguvusi dabaszinātņu maģistra grādu optometrijā. Latvijas Optometristu un Optiķu Asociācijas biedre. Vairākus gadus strādā par klientu konsultanti lēcu un briļļu vairumtirdzniecībā. BBGR franču briļļu lēcu pārstāve Latvijā.

“Acis ir dvēseles spogulis, tad brilles ir tās ietvars!”

Svetlana Šavlaja

Optometriste

Raksti: www.acim.lv/author/svetlana-savlaja

Optometriste, Latvijas Optometristu un Optiķu Asociācijas biedrs. Maģistra grādu optometrijā ieguvusi Latvijas Universitātē (1999.-2001.). Augstāko profesionālo izglītību optometrijā ieguvusi Latvijas Universitātē (2007.-2009.).

Turpina papildināt zināšanas par jaunākajām tendencēm redzes aprūpes jautājumos LOOA un Bausch & Lomb University rīkotajos semināros. Specializējas kontaktlēcu un briļļu izrakstīšanā.