Par projektu

Acīm.lv -- informatīvs portāls par redzi, acīm, kontaktlēcām, optisko briļļu un saulesbriļļu modes tendencēm.

Projekta mērķis: dot atbildes uz jautājumiem, izglītot mūsu sabiedrību  un izklaidēt.

Projekta mērķauditorija: visi, kas grib “redzēt skaidri”,  kam rūp savas acis, meklē atbildes uz jautājumiem un interesējas par optiskās sfēras jaunumiem.

Portāla saturu veido diplomēti redzes aprūpes speciālisti, pie kuriem ir iespēja pierakstīties uz vizīti elektroniski.

Projekta autori

Irina Kezika un Evija Barkāne -- optometristes. Veic redzes pārbaudi, briļļu un kontaktlēcu izrakstīšanu, redzes funkciju, acs struktūru un patoloģiju izmeklēšanu un novērtēšanu.

Studējušas Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātē, kur ieguvušas bakalaura grādu optometrijā, vēlāk pēc profesionālās programmas pabeigšanas -- optometrista kvalifikāciju.

Latvijas optometristu un optiķu asociācijas (LOOA) biedri.

Piedalījušas Eiropas Savienības līdzfinansētā projektā „Optometrijas profesionālās programmas studentu kvalifikācijas prakse acu slimību klīnikās” :

  • VSIA “Bērnu klīniskā universitātes slimnīca” -- biežākās patoloģijas bērnu vecumā, to izmeklēšana un ārstēšanas iespējas.
  • SIA “Acu un sejas lāzerķirurģijas klīnika” -- sarežģītāku refrakcijas korekcijas gadījumu izmeklēšana, pacientu pirms un pēc lāzerķirurģijas izmeklēšana un novērošana.
  • SIA “Latvijas Universitātes Optometrijas centrs” -- vājredzīgu un vecu cilvēku izmeklēšana, korekcijas iespējas un optisko palīglīdzekļu piemeklēšana.
  • SIA “Dr.Skricka kontaktlēcu centrs” -- mīksto un cieto gāzu caurlaidīgo kontaktlēcu piemeklēšana, pielaikošana un novērtēšana; keratokonusa diagnostika un ārstēšanas iespējas, individuālo kontaktlēcu piemeklēšana.

Papildinājušas savas zināšanas:

Regulāri apmeklē un piedalās profesionālajos semināros un kongresos Latvijā un ārzemes, organizē seminārus par sfēras aktuālajām tēmām saviem kolēģiem Latvijā un Lietuvā.