Oliver Peoples – Cilvēka ietvars

briļļu zīmoliIrina Kezika, jūlijs 12, 2010 09:24 | 1,941 skatījumi | Drukāt rakstu

Parastas Kalifornijas skolas absolvents, vēlāk optiķis Larry Leight visvairāk pasaulē mīlēja 2 lietas: ceļot un rušināties vecās grabažās.

Reiz Ņujorkā Larry ir iegādājās neskarto 1920-1930 gadu briļļu kolekciju par ļoti zemu cenu. Pieliktajos dokumentos bija rakstīts, ka šīs kolekcijas īpašnieks bija kāds Olivers Piplzs. Larry to novērtēja kā zīmi no augšas un uzsāka triviālās biznesa idejas realizāciju. Kopā ar brāli noīrēja telpu Sunset bulvārī un uzlika nosaukumu Oliver Peoples, nospodrināja brilles un sāka gaidīt pircējus.

Vēlāk Larry izdomāja dizainu jau savai briļļu kolekcijai, ņemot par pamatu vintāža briļļu formas un līnijas. Tieši pēc gada Andy Warhol (wikipedia-Andy Warhol) iegādājās 2 modeļus no Larry Oliver Peoples kolekcijas – lai vēlāk parādītos tajos uz vīriešu versijas Vogue žurnāla  Männer Vogue vāka. Kopš tā laika Oliver Peoples ieguva intelektuāli-konceptuāla zīmola statusu.

Andy Warhol Oliver Peoples brillēs

Panākums bija likumsakarīgs: uzausa vispārējās aizraušanās ar vintāžu laikmets un Oliver Peoples ar savu izsmalcināto briļļu dizainu izceļas citu zīmolu vidū.

„Neciešu brilles ar pārspīlētu dizainu. Tādas lietas novērš uzmanību no dabīga cilvēka skaistuma” – saka Larry Leight.

90-to gadu vidū Oliver Peoples paraksta stratēģisku vienošanos ar Paul Smith un izstrādā vairākus ekscentriskus modeļus priekš angļu zīmola. Vēlāk lomas mainās, un Oliver Peoples piesaista talantīgo dizaineri Kris van Assche, kura dižciltīgie briļļu modeļi momentā kļūst par bestselleriem un ir populāri arī šodien.

Oliver Peoples saulesbrilles. Dizains -- Kris van Assche

Oliver Peoples brilles iecienīja: Angelina Jolie, John Lennon, Tom Cruise, Robert Downey Jr, Johnny Depp, Justin Timberlake, Usher, Ketty Pery, Jay Z, Katie Holmes un daudzi citi. Viens no uzticīgākiem faniem ir Patrick Bateman, kurš teica:

Vairāk par Oliver Peoples brillēm es cienu tikai Valentino uzvalkus.

Justin Timberlake Oliver Peoples optiskajās brillēs

Robert Downey Jr. Oliver Peoples brillēs

Angelina Jolie Oliver Peoples saulesbrillēs

Oliver Peoples filmās. Leģendāras brilles ar sarkanīgām lēcām, kuras valkāja Tyler Durden, ko atveidoja Brad Pitt filmā Fight Club; Robert Downey Jr filmā Iron Man un Angelina Jolie filmā Wanted.

Brad Pitt filmā Fight Club

Brad Pitt filmā Fight Club


Brad Pitt filmā Oceans 13

Robert Downey Jr. filmā Iron Man

Ja jūs interesē par Andy Warhol māksla, tad šeit būs noderīga informācija :   https://www.artsy.net/artist/andy-warhol

Birkas: ,

  • Dalies Facebook