Pirmās elektroniskās brilles pasaulē – drīz arī Latvijā!

brillesLiko-R, februāris 15, 2012 08:49 | 776 skatījumi | Drukāt rakstu

Aizvadītās nedēļas nogalē, 12. februārī, LU 70. Zinātniskās konferences ietvaros LU Optometrijas un redzes zinātnes nodaļas, un Latvijas Optometristu un Optiķu asociācijas kopīgās klīniskās sekcijas dalībniekiem un klausītājiem tika piedāvāta unikāla iespēja iepazīties ar Pixel Optics (ASV) radītajām  emPower!  -- pirmajām elektroniski fokusējošām brillēm pasaulē.

Ja vēl nesen kā liels sasniegums tika uztvertas progresīvās lēcas, tad mūsdienu digitālajā pasaulē nākošais solis uz priekšu ir elektroniskas briļļu lēcas.  Tās pašas acumirklī pielāgosies to valkātāja redzes vajadzībām -- atšķirībā no līdzšinējām multifokālajām brillēm, kurās to valkātājs ir ierobežots dažādu redzes zonu apgabalos.

Katrā  emPower!  briļļu lēcā ir iestrādāts praktiski neredzams šķidro kristālu slānis, kurš pēc nepieciešamības nodrošina ar vajadzīgo dioptriju tuvuma redzes apgabalu. Kā paskaidroja firmas Pixel Optics pārstāvis Austrumeiropas valstīs, Radosław Szewc, šo briļļu valkātājs pēc nepieciešamības var ieslēgt vai izslēgt tuvuma redzes apgabalu ar pirksta pieskārienu briļļu kājiņai, vai arī šīs brilles var darboties automātiskajā režīmā, kad tuvuma redzes apgabals aktivizējas galvas kustības rezultātā.

Kopš pagājušā gada marta šīs brilles ir nopērkamas ASV, un šī gada pavasarī tās nonāks Eiropas tirgū. Sākotnēji tās paredzētas piedāvāt Francijā, un pakāpeniski, tuvākā gada laikā, tās būs pieejamas arī citās Eiropas valstīs, tai skaitā, Latvijā.

Vairāk informācijas:

www.pixeloptics.com;

www.empowereyewear.com;

Birkas: , , ,

  • Dalies Facebook

Nav komentāru

Tavs komentārs par rakstu