Fielmann – kompānija ar vēsturi un filozofiju

brillesFielmann optika, februāris 1, 2013 10:06 | 1,335 skatījumi | Drukāt rakstu

Pirms 7 gadiem Latvijā tika atvērts pirmais Fielmann optikas salons 3 stāvos, kas joprojām ir lielākais optikas salons visā Baltijā. Šī ir starptautiska kompānija ar vēsturi, savu filozofiju un pamatprincipiem.

Kā viss sākas…

Gunther Fielmann, dzimis 1937. gada septembrī, līdz 18 g.v bija sapņojis par fotogrāfa profesiju, tomēr viņa tēvs uzstāja, ka jāapgūst nopietnāka profesija. 1956. gadā Gunther Fielmann uzsāka optiķa -- optometrista studijas, un 1965. gadā ieguva diplomu.

Gunther(a) tēvam, kas pēc profesijas bija skolotājs, bija stingrs raksturs; viņš audzināja stipru personību, pateicoties tam, Gunther Fielmann vēlāk ir spējis konkurēt un izcīnīt savu vietu cietsirdīgajā biznesa sfērā.  Kādā no publikācijām viņu raksturo: “ Fielmann ir cinītājs”.

Pirmais Fielmann optikas salons tika atvērts 1972. gadā Cuxhavenā. Biznesa ideja bija revolucionāra. Gunther Fielmann pamanīja Vācijas Obligātās veselības apdrošināšanas „nepilnību” attiecībā uz optikas iegādi. Tobrīd apdrošinātāji apmaksāja tikai 6 veidu plastikāta ietvaru modeļus un 2 veidu ietvaru modeļus bērniem, rezultātā klienti bija ļoti neapmierināti, jo vēlējās ekskluzīvākus variantus. Kādā no intervijām Gunther Fielmann pat nosauca tos ietvaru modeļus par kroplīgiem un salīdzināja ar „sociālu protēzi” uz deguna, kas liecināja par pircēja nespēju iegadāties citus ietvarus.

1981. gadā Esensā tika parakstīts līgums ar apdrošināšanas kompāniju AOK, kura piedāvāja apmaksāt 90 (!) dažāda veida plastikāta un metāla modeļus, kas deva 640 iespēju variantus.

„Revolūcija” optikas tirgū Vācijā…

1984. gadā Fielmann uzsāka reklāmas kampaņu „ Mein Papi hat keinen Pfennig Dazu bezahlt!” , kas latviešu valodā skan: „ Manam tēvam nebūs jātērē ne cents!” Šodien Fielmann salonos jūs varat atrast bezmaksas ietvaru kolekciju, kurā katru sezonu parādās jauni modeļi.

Tobrīd 1984. gadā Vācijas optikas sabiedrība bija šokēta par šādu apvērsumu, uzskatīja Gunther(u) Fiemann(u) par izlēcēju un centās pret viņu cīnīties, jo uzskatīja, ka zemās cenas radīs lielus zaudējumus tik rentablai nozarei. Fielmann bija saņēmis draudus un apvainojumus no konkurentiem, daudzas iestādes tam „ aizvēra durvis acu priekšā”. Taču Fielmann nenobijās -- pretošanās iedvesmoja viņu darboties vēl aktīvāk. Par lielāko gandarījumu viņš uzskatīja klientu labvēlīgo attieksmi un Fielmann filozofijas atbalstu. Mediji dēvēja Fielmann par „ Optikas industrijas Robinu Hudu”.

Fielmann akadēmija…

2002. gadā Gunther Fielmann nopirka Pljonas pili (Schleswig-Holstein zeme) un restaurēja to. No 2003. gada pilī tika uzsākta optometristu apmācība, bet jau no 2005./2006. gada programma tika akreditēta, un sadarbībā ar Lūbekas Universitāti tiek piedāvātas bakalaura un maģistra grādu programmas optometrijā.

Šajā iestādē tiek gatavoti ne tikai profesionāli optiķi un optometristi;  liela daļa Fielmann optikas darbinieku paaugstina savu kvalifikāciju Fielmann akadēmijā Vācijā.

Rathenow…

2002. gadu var nosaukt par ļoti veiksmīgu, jo šājā gadā tika atklāts arī liels ražošanas un loģistikas centrs Rathenow, Brandenburgā, kurā strādā 701 darbinieks. No ražotnes katru gadu tiek eksportēti vairāk nekā 6,5 miljoni Fielmann kolekcijas ietvaru uz dažādām valstīm.

Kopumā Fielmann kompānijā strādā 14 200 darbinieku.

Fielmann kolekcijas galvenais dizaineris…

Ietvaru un saulesbriļļu modeļu dizains ir Gunther(a) Fielmann(a) sirds lieta. Protams, ka pie tā strādā vesela dizaineru komanda, bet arī pats Fielmann aktīvi piedalās jauno kompānijas modeļu dizaina procesā, kā arī apstiprina nākošās sezonas Fielmann kolekciju.

Cipari…

Eiropā 23 miljoni cilvēku lieto Fielmann brilles. Ir atvērti 665 saloni dažādās valstīs: Vācijā, Austrijā, Šveicē, Nīderlandē, Polijā, Luksemburgā, Lietuvā, Latvijā, Baltkrievijā, Ukrainā. Vācijā ir aptuveni 11000 optikas salonu, no kuriem 550 ir Fielmann saloni, kas ir aptuveni tikai 5 % no Vācijā kopēja optikas veikalu skaita. Neskatoties uz to, katras otrās pārdotās brilles Vācijā ir Fielmann brilles. Fielmann ar savu profesionalitāti un lojalitāti ir ieguvis klientu uzticību.

„Zaļa” kompānija…

Fielmann aktīvi piedalās arī nekomerciālos pasākumos. Vairākus gadus tiek saglabāta tradīcija -- katram darbiniekam par godu iestādīt vienu koku. Iestādīto koku skaits jau pārsniedzis 1 000 000.

Fielmann darbojas arī bioloģiskajā lauksaimniecībā, vēsturiskā mantojuma saglabāšanā, atbalsta skolas, pašvaldības organizācijas un pansionātus.

Koproratīvai sociālai atbildībai pret apkārtējo vidi Gunter(a) Fielmann(a) dzīvē ir liela nozīme.

Apbalvojumi un grādi…

2000. gads -- Federal Cross of Merit First Class from the state of Schleswig-Holstein

2002. gads – (Honoris causis) state of Schleswig-Holstein

2003. gads -- “Deutscher Gründerpreis” (Prize for German Founders)

2004. gads -- agricultural and nutrition sciences department of the University of Kiel awarded him an honorary doctorate

2011. gads --  Fielmann was accepted into the Hall of Fame of the manager magazin

Kompānijas filozofija…

  • Klients -- esi Tu!
  • Fielmann -- ir zīmols
  • Zemākās cenas garantija
  • Trīs gadu garantija
  • Plašs sortiments
  • Bezmaksas ietvaru kolekcija
  • Briļļu remonts un apkope bez maksas
  • Apmierināts klients

www.fielmann.lv

http://www.facebook.com/pages/Fielmann-Latvia/226614084018635

Birkas: ,

  • Dalies Facebook

Nav komentāru

Tavs komentārs par rakstu