Arvien vairāk bērnu cieš no redzes traucējumiem

Bērnu redzeFielmann optika, janvāris 3, 2012 15:59 | 1,415 skatījumi | Drukāt rakstu

Gandrīz 50% bērnu jaunākajās klasēs nepieciešama redzes korekcija. Pie vainas ir gan lielā slodze skolā, gan neprasme atpūtināt acis, gan iedzimtība un citi faktori. Lai palīdzētu bērniem skaidrāk redzēt pasauli un brilles būtu pieejamas ikvienam, kuram tās nepieciešamas, optikas tīkls „Fielmann” līdz 31. janvārim rīko īpašu akciju – bērniem līdz 16 gadiem  iespējams iegādāties brilles tikai par vienu latu. Mēneša laikā paredzēts izsniegt vismaz 5000 akcijas briļļu.

Dati par bērnu redzi ir satraucoši . Pētījuma dati liecina, ka vismaz 44% jaunāko klašu skolēniem nepieciešama redzes korekcija (optometrijas maģistrantu projekta „Latvijas skolēnu redzes skrīnings” pētījums, 2010). Optometristi un ārsti mēdz veikt skaidrojošo darbu, t.i, stāsta bērniem par briļļu nepieciešamību un to, ka tas nav nekas nedz nosodāms, nedz apsmejams. Tomēr otra lielākā problēma, kādēļ visi bērni, kam nepieciešama redzes korekcija, nenēsā brilles, lai arī ir  konstatēta problēma, ir ģimenes materiālie apstākļi. „Mūsu optikas piedāvā ļoti draudzīgas cenas, tomēr jebkurā ģimenē briļļu iegāde ir papildus izdevumi, ko ne visas ģimenes var atļauties. Tādēļ rīkojam šādu īpašu akciju – lai neciestu bērnu  veselība, bet ietaupīto naudiņu ģimenes varētu izlietot citām vajadzībām,” stāsta optikas tīkla „Fielmann” pārstāvniecības Baltijas valstīs ģenerāldirektors, kompānijas „Baltoptik” vadītājs Gintauts Kersnausks. Jāpiebilst, ka „Fielmann” jau rīkojis līdzīgas akcijas, piemēram, pērnā gada 1. jūnijā, Bērnu tiesību aizsardzības dienā, kad piecdesmit bērni brilles saņēma bez maksas.

Mūsdienu vide ne vienmēr ir redzei labvēlīga. Īpaši būtiski ir saudzēt redzi bērniem, tomēr tas diemžēl nereti pat nav iespējams: pārmērīgā mācību slodze skolā, dators, televizors, neprasme acis atpūtināt ir iemesli redzes traucējumiem. Ļoti svarīgi tos diagnosticēt pēc iespējas ātrāk, tādēļ speciālisti iesaka pievērst uzmanību pazīmēm, kas liecina par iespējamām redzes problēmām: izteiktam jutīgumam pret gaismu, sliktākai koncentrēšanās spējai, acu fiksācijas problēmai, nespējai salasīt uz tāfeles rakstīto, grūtībām lasīt tuvumā, hroniskam acu apsārtumam, vēlmei sēdēt pārāk tuvu televizoram u.c.

Viens no redzes problēmu iemesliem ir arī fakts, ka cilvēkiem nav laika atpūsties. Arī bērniem slodze nereti ir pārāk liela. Kopā ar vecākiem acu atpūtināšanai var veikt dažādus vingrinājumus, piemēram: skatīties uz logam pielīmētu tumšu punktiņu, tad – uz apvārsni vai debesīm; pāris minūtes cītīgi mirkšķināt acis; cieši aizvērt plakstus uz pāris sekundēm, tad atvērt; sekot līdzi gaisā vilktiem pusapļiem  u. c. Vecākiem jāseko, lai bērna mācību un rotaļu stūrītis būtu labi apgaismotā vietā, mākslīgajam apgaismojumam jākrīt no kreisās puses (kreiļiem – no labās). Grāmata jātur vismaz 30 cm attālumā no acīm, turklāt labāk to novietot uz slīpa paliktnīša. Lasot acis pa brīdim jāatpūtina, paveroties ārā pa logu. Televizoru bērnībā vēlams skatīties ne ilgāk kā pusstundu dienā, arī tad, ja līdz trīs gadu vecumam nav novērotas redzes problēmas. Tas pats ar datoru – ilgstoši skatoties ekrānā, acis tiek mirkšķinātas retāk, un tas rada sausuma sajūtu, acu sāpes, diskomfortu un nogurumu, tādēļ jāievēro regulāras pauzes un ergonomiskie apstākļi, bet vēl labāk – izdomājiet aizraujošas rotaļas kopā ar bērniem tā vietā, lai visu vakaru vērtos katrs savā ekrānā!

Ja tomēr brilles nepieciešamas, atliek vien doties pie oftalmologa pēc receptes un tad uz kādu no „Fielmann” optikas saloniem, lai par vienu latu izvēlētos skaistas un stilīgas brilles.

Jāpiebilst, ka „Fielmann” optikas salonos ir īpaša briļļu ietvaru kolekcija tieši bērniem, lai viņi paši varētu izvēlēties tos, kas pašiem tīk labāk – apaļus vai ovālus, zilus, zaļus, sarkanus vai raibus. Briļļu ietvari ir ne tikai rotaļīgi un krāsaini, bet arī īpaši piemēroti bērnu vajadzībām – izturīgi, ar stingru tiltiņu, elastīgiem deguna atbalstiem, kas neļauj brillēm noslīdēt. Visām bērnu brillēm ir trīs gadu garantija.
Tirdzniecības zīme „Fielmann” pieder vācu kompānijai „Fielmann AG”, kuru 1972. gadā dibināja optometrists Ginters Fīlmans. „Fielmann”ir briļļu tirgus līderis Vācijā un lielākais optikas salonu tīkls Eiropā, kas ļoti veiksmīgi darbojas arī Latvijā, piedāvājot modernas brilles par īpaši draudzīgām cenām un nodrošinot dažāda veida bezmaksas servisu. Tīklam ir četras filiāles Rīgā un viena – Daugavpilī

Birkas: ,

  • Dalies Facebook

Nav komentāru

Tavs komentārs par rakstu