10 vērtīgi padomi kontaktlēcu lietotājiem

kontaktlēcasoptika Metropole, jūnijs 8, 2012 14:57 | 1,162 skatījumi | Drukāt rakstu
10 vērtīgi padomi kontaktlēcu lietotājiem. Izlasi un ņem vērā!

Konsultē Ieva Rikena, vadošā optometriste optikas salonos “Metropole”

Kontaktlēcu lietotāja komplektā ietilpst:
 • kontaktlēcas
 • kontaktlēcu kopšanas šķidrums
 • konteiners kontaktlēcu uzglabāšanai
 • roku dezinfekcijas līdzeklis
 • mitrinoši pilieni
 1. Obligāti mazgājiet rokas, pirms ieliekat vai ņemat ārā kontaklēcas no acīm!
 2. Pirms ievietojat acīs kontaktlēcas, pārliecinieties, ka to iepakojums nav bojāts, lēcu stiprumi un izmēri atbilst receptē izrakstītajiem! Izņemot no iepakojuma vai konteinera, vizuāli novērtējiet un  pārliecinieties, ka kontaktlēcai nav bojājumu.
 3. Ievērojiet acu ārsta vai optometrista noteikto kontaktlēcu lietošanas režīmu! Ierasti kontaktlēcu lietošanai atvēlam piecas dienas nedēļā, bet acu atpūtai – divas dienas. Tomēr redzes speciālists īpaši Jums var ieteikt noteiktu kontaktlēcu izmantošanas režīmu. Noteiks režīms palīdzēs Jūsu acīm negūt nobrāzumus, kas var veidoties pārāk ilgi valkājot kontaktlēcas, kā arī pasargās plakstiņus un acs radzeni no tūskām.
 4. Mitriniet acis vairākas reizes dienā, izmantojot šim nolūkam paredzētus pilienus tieši uz kontaktlēcas! Mitrinošie pilieni jālieto, lai acis nekļūtu sausas un apsārtušas, kā arī nepasliktinātos redze. Īpaši svarīgi mitrināt acis ir cilvēkiem, kuru darbs ir saistīts ar ilgstošu darbu pie datora vai auto vadīšanu.
 5. Atpūtiniet acis un plakstiņus 2-3 reizes nedēļā, izņemot kontaktlēcas uz nakti, ja esat iegādājies un izmantojat diennakts lietošanai paredzētās lēcas!
 6. Dodoties ikdienas gaitās, ņemiet līdzi kontaktlēcu konteineri ar tīru, iepriekš nomainītu kontaktlēcu kopšanas līdzekli! Paņemiet arī brilles, lai vajadzības gadījumā varat izņemt kontaktlēcas un turpināt dienu, nesatraucoties par redzes kvalitāti.
 7. Izņemiet no acīm kontaktlēcas ikreiz, kad dodaties gulēt, ja vien tās nav paredzētas lietošanai naktī!
 8. Nelietojiet kontaktlēcas ilgāk par to noteikto izmantošanas termiņu! Katrai kontaktlēcai ir noteikts laika periods, kuram tās paredzētas – 1 dienai, 2 nedēļām, 1, 3, 6 vai 12 mēnešiem. Noteikto kontaktlēcu izmantošanas termiņu nevajadzētu pārsniegt., un nav svarīgi, cik reizes šīs kontaktlēcas ir bijušas ievietotas acīs.
 9. Pēc izņemšanas no acīm, rūpīgi nomazgājiet un ievietojiet lēcas speciālajā konteinerī, kurā ieliets tīrs kontaktlēcu kopšanas līdzeklis! Kontaktlēcu kopšanas līdzekļu sastāvi un konteineru tilpumi ir dažādi, tādēļ arī līdzekļa izmantojamais daudzums. Lai nekļūdītos, būtu jāizvēlas viena ražotāja piedāvāto kopšanas līdzekli un konteineri. Reizi nedēļā lēcu konteineris ir jāizplaucē ar verdošu ūdeni, bet reizi trīs mēnešos jāiegādājas jauns lēcu konteineris.
 10. Iegaumējiet, ka ne visām kontaktlēcām ir ultravioleto staru filtri, tāpēc esot saulē, aizsargājiet acis pret kaitīgo starojumu ar saulesbrillēm! Tās pasargās ne tikai pret UV satriem, bet arī neļaus iekļūt acīs putekļiem un citām smalkām, abrazīvām daļiņām.
Birkas: ,

 • Dalies Facebook

Nav komentāru

Tavs komentārs par rakstu