Mēneša kontaktlēcas NAV MĀRKETINGS!!!

kontaktlēcasEvija Barkāne, janvāris 8, 2011 08:43 | 1,400 skatījumi | Drukāt rakstu

Arvien biežāk krīzes apstākļos nākas sastapties ar maldīgiem priekšstatiem par kontaktlēcu lietošanu. Daudzi domā, ka mēneša, divu nedēļu un vienas dienas kontaktlēcas tiek pārdotas, lai veicinātu mārketingu. Taču šis ir maldīgs priekšstats. Protams, nenoliegsim, ka tas ir mārketings, kā jebkura prece, ko pērkam veikalā, bet pirmkārt jau acu speciālisti domā par pacientu veselības stāvokli. Ja pasaulē tiek izgudroti jauni, kvalitatīvi un konkurētspējīgi kontaktlēcu materiāli, kāpēc rodas viedoklis, ka ārsts ieteiktu sliktāko savam pacientam!?

Kad kontaktlēcu industrija parādījās, protams, cilvēks bija priecīgs par iespēju atbrīvoties no brillēm, bet laika gaitā atklājās dažādas komplikācija. Tādēļ zinātne attīstījās, pētījumi tiek veikti joprojām, tiek meklētas vēl labākas iespējas kontaktkorekcijai, un ar iespējami mazākām komplikācijām.

Salīdzinot ar tiem laikiem, kad bija gada un pusgada kontaktlēcas, mūsdienās salīdzinoši reti rodas nopietnas komplikācijas. Tomēr ir gadījumi, kad kontaktlēcu lietotāji neievēro visus noteikumus, mēneša kontaktlēcas nēsā vairākus mēnešus, guļ ar kontaktlēcām, ar kurām nedrīkst gulēt, un rezultāts ir ļoti bēdīgs. Vislielākās asaras ir tad, kad tiek aizliegts likt kontaktlēcas, un jāatgriežas pie vecajām, labajām brillēm. Pats bēdīgākais ir tas, ka šādos brīžos atrodas pacienti, kas turpina kontaktlēcu nēsāšanu, pērkot lēcas bez ārsta atļaujas (kā pats izdomā, tā dara). Šādi gadījumi var beigties ar nopietnām acs patoloģijām.

Pēc kontaktlēcu piemeklēšanas vienmēr tiek noteikta atkārtota vizīte. Šīs vizītes laikā acu speciālists apskata acs stāvokli, kā tā reaģē uz kontaktlēcu, vai nav radušās kādas izmaiņas, izrunā visus jautājumus ar savu pacientu. Ir gadījumi, kad pacientam neder mēneša kontaktlēcas, jo acis ir pārāk jutīgas, tad nepieciešamības gadījumā jālieto vienas dienas kontaktlēcas. Tas, protams, ir salīdzinoši dārgāks prieks, bet acis jūt komfortu, un kas var būt labāks par skaidru, netraucētu redzi?!

Mēneša laikā kontaktlēca nolietojas, tai pielīp dažādi depozīti, olbaltumi, redzes kvalitāte pazeminās, tādēļ tās ir jāmaina. Jaunie kontaktlēcu materiāli ir veselīgāki acīm, tiem ir lielāka gaisa caurlaidība, acs saņem vairāk skābekli, tomēr šiem materiāliem ir tendence ātri piesārņoties, nolietoties. Tieši šī iemesla dēļ lēcas ir jāmaina biežāk kā 1 reizi 3 mēnešu laikā, pusgadā vai pat gadā, pretējā gadījumā acs neelpo, tiek kairināta, rodas iekaisumi un komplikācijas.

Tātad aiz lielā mārketinga muguras slēpjas rūpes par pacienta redzi. Pacientam jāiesaistās savas redzes aprūpē un jāizvēlas labākais savām acīm!

Birkas:

  • Dalies Facebook

1 Komentārs

    Tavs komentārs par rakstu