Starptautiskā Glaukomas nedēļa

Redze un acisIrina Kezika, marts 13, 2012 12:31 | 760 skatījumi | Drukāt rakstu

No 11. Līdz 17. martam pasaulē atzīmē Starptautisko glaukomas nedēļu, kuras ietvaros arī “Rīgas Stradiņa universitātē” norisināsies  Glaukomas nedēļai veltīti pasākumi, tos sadarbībā ar RSU SP rīko RSU Oftalmoloģijas Zinātniskais pulciņš.

Viena no bīstamākajām slimībam, kas apdraud cilvēka redzi un var būtiski izmainīt dzīves kvalitāti, ir glaukoma. To dēvē arī par “kluso redzes zagli”. Glaukoma ir neārstējama slimība, kas raksturojas ar paaugstinātu acs iekšējo acs spiedienu un izmaiņām redzes nervā. Slimība tās beigu posmā  noved pie akluma, taču to var attālināt, laikus vēršoties pie acu ārsta un lietojot acu pilienus, smagākos gadījumos operējot. Neskatoties uz to, ka mūsdienās ir plaši pieejama agrīna glaukomas diagnostika un dažādas ārstēšanas iespējas, bieži pāragri tiek zaudēta redze šīs slimības dēl.

Visā pasaulē katru gadu notiek glaukomas dienas, kuru ietvaros sabiedrība tiek aicināta pievērst uzmanību acu veselībai. Šogad glaukomas nedēļas rīkošanā iesaistījies arī RSU Oftalmoloģijas Zinātniskais pulciņš. Laikā no 11. Līdz 17. martam dienu RSU vestibilā interesentiem būs iespēja uzzināt, kas ir glaukoma, saņemt informatīvu bukletu, noskatīties saistošus videoklipus, kā arī piedalīties dažādās aktivitātēs.

15. martā plkst.16.00 PSKUS Oftalmoloģijas katedras telpās notiks īpaša sēde, kurā apspriedīsim aktuālos jautājumus Glaukomas diagnostikā un ārstēšanā. Laipni gaidīts ikviens!

BUKLETS_ieks-1

BUKLETS_arpus2

Šis projekts tiek rīkots ar mērķi pievērst sabiedrības uzmanību acu veselībai! Tikai Tu esi atbildīgs par savu acu veselību, negaidi līdz pēdējam, ESI AKTĪVS JAU TAGAD!

Birkas:

  • Dalies Facebook

Nav komentāru

Tavs komentārs par rakstu