Gadījumi kad brilles būs labākas par kontaktlēcam

kontaktlēcasTatjana Koļesņikova, aprīlis 16, 2012 16:38 | 681 skatījumi | Drukāt rakstu

Ne visām acīm der kontaktlēcas, ko izvērtē speciālists konsultācijas laikā. Piemērām pie sausās acs sindroma vai citām acu virsmas problēmām. Situācijās, kad redzes korekcija nav paredzēta pastāvīgai lietošanai, labāk ir izvēlēties brilles, ko ir vieglāk noņemt. Ir arī daži apkārtējās vides faktori, kas ierobežo kontaktlēcu lietošanu. Piemēram ,netīra (tvaiki, karstums, garaini) vai putekļaina vide.
Uzmanīgi jālieto kontaktlēcas cilvēkiem ar cukura diabētu, jo pie paaugstināta cukura līmeņa samazinātas radzenes jutība, ātrāk notiek radzenes epitēlija ievainojums un lēnāk dzīšana, kas noved pie patogēno mikroorganismu vairošanas. Diabēta slimniekam noteikti ir jāpaziņo par slimības esamību redzes speciālistam, jo šīs stāvoklis būtiski ietekmē kontaktlēcu izvēli un lietošanas režīmu.

Tā pat cilvēkiem ar vairogdziedzera problēmām un citām hormonālām izmaiņām parasti novēro asaru daudzuma un sastāva izmaiņas, kas parasti noved pie problēmām kontaktlēcu valkāšanā.

Tādas medikamentu grupas, kā : perorāla kontracepcija, diuretiķi, antihistamīni, antidepresanti un citi var ievērojami ietekmēt kontaktlēcu nēsāšanas komfortu. Ja  jūs lietojiet kādus medikamentus, noteikti konsultējieties pie sava redzes aprūpes speciālista.
Brilles ir bez kontakta korekcijas līdzeklis, kas ir absolūti drošs. Kontaktlēcas var būt drošas, ja tās tiek lietotas ievērojot visas speciālista rekomendācijas.

Birkas: ,

  • Dalies Facebook