Krāsainās kontaktlēcas

kontaktlēcasIrina Kezika, janvāris 16, 2011 20:02 | 12,036 skatījumi | Drukāt rakstu

Krāsainās kontaktlēcas var iedalīt: tonējošās, krāsainās un dekoratīvās. Vēl ir tādas, kurās ir iestrādāts īpašs perlamutra spīdums.

Tonējošās kontaktlēcas paspilgtina vai mazliet izmaina dabisko acu krāsu un der tikai cilvēkiem ar gaišām acīm. Uz tumšām acīm tām nebūs nekāda efekta.

Krāsainajām kontaktlēcām ir daudz spēcīgāka krāsa, imitējot acs varavīksneni un spējot mainīt pat vistumšākās acu krāsas. Krāsainajās kontaktlēcās ir iestrādāts krāsu pigments, to malas ir caurspīdīgas, bet centrā – optiskā zona.

Visneparastākās ir dekoratīvās kontaktlēcas. Jūsu acis var padarīt par kaķa acīm, vilka acīm un citām, ļaujot pilnībā izvērsties jūsu fantāzijai.

Ar kontaktlēcām, kurās ir iestrādāts īpašs perlamutra spīdums (Freshlook Radiance), jebkurai acu krāsai var piešķirt papildu mirdzumu.

Visas minētās krāsainās kontaktlēcas ir pieejamas gan tiem, kam nepieciešama optiskā korekcija — sākot no (+6,0) līdz (–8,0) dioptrijām, gan arī tiem, kam redze ir laba, bet ir vēlēšanās mainīt acu krāsu.

Noderīga informācija.

Nedrīkst pirkt krāsainas kontaktlēcas bez speciālista konsultācijas, pat tad, ja jums ir laba redze un dioptrijas nav vajadzīgas, jo lēcām ir dažādi izmēri, kas var nederēt jūsu acs radzenes liekumam. Tas var izraisīt acs priekšējas virsmas komplikācijas. Tāpat  ir ļoti svarīgi izvērtēt lēcu kustības un centrēšanos  uz jūsu acīm ar mikroskopu.

Nēsājot krāsainās kontaktlēcas, jāievēro tie paši noteikumi, kas ir parasto kontaktlēcu lietotājiem, t.i., pirms lēcu ielikšanas un izņemšanas jāmazgā rokas, kā arī pašām lēcām jābūt pilnīgi tīrām. Pēc lēcu izņemšanas tās jānotīra ar speciāliem dezinficējošiem līdzekļiem, jāglabā speciālā lēcu konteinerī. Lietojot kosmētiku, jāatceras, ka: -- tušai jābūt tikai izgatavotai uz ūdens bāzes, vēlams, lai tā būtu speciāli paredzēta kontaktlēcu lietotājiem.

Raksts tapis sadarbībā ar portālu : www.tvnet.lv

Birkas: , , , ,

  • Dalies Facebook

4 Komentāri

  1. Mjw saka:

    Cik forši, ka tagad var mainīt acu krāsu :) ) Uzreiz cits cilvēks :) ) Es esm mēģinājusi Acuvue Opaques, ļoti smukas, tagad gaidu, kad piegādās Glamour, ja kādam ir interese, var apskatīt šeit http://linzmarket.lv/product/glamour/

Tavs komentārs par rakstu